ul. Konrada Wallenroda 10, 15-132 Białystok, Polska
+48 722-143-568
LuxcarBialystok@gmail.com

Instrukcja Mycia Samochodu

LUXCAR Auto Detailing zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem samochodów wewnątrz jak i z zewnątrz. Czyszczenie, impregnacja i naprawa skóry. Powłoki zabezpieczające lakier kwarc i ceramika. Usuwanie rys, zmatowień lakieru. Zajmujemy się również wyciszaniem, wygłuszaniem samochodów oraz przygotowaniem samochodu do sprzedaży. Detailing to nasza Pasja. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Instrukcja Mycia Samochodu

Instrukcja mycie samochodu po wykonaniu korekty lakieru, położeniu powłoki zabezpieczającej na lakier.

 1. Pierwszy etap to spłukiwanie samochody czystą wodą bez detergentów z maksymalnym ciśnieniem 100 barów, spłukiwanie zaczynamy od góry do doły z odległości 1m, bardzo ważne żeby nie wykonywać spłukiwania z bliska ponieważ możemy porysować lakier przez uderzenie wody o lakier na którym jest piasek, brud.
 2. Drugim etapem jest położenie Aktywnej Piany na samochód. Tą czynność nakładamy z bliskiej odległości zaczynając od DOŁU do GÓRY nigdy na odwrót, czekamy ok 2-3 minuty w zależności od gęstości piany tak aby piana całkowicie rozpuściła się i zaczęła ściekać z lakieru.
 3. Trzeci etap powtarzamy etap pierwszy, czyli spłukujemy samochód zimną wodą nie trzeba robić tego idealnie ponieważ będziemy znowu nakładać aktywną pianę na auto.
 4. Czwarty etap znowu powtarzamy etap drugi czyli nakładamy aktywną pianę, lecz czekamy tylko 1-2 minuty.
 5. Piąty etap mycia to znowu powtórka z etapu 1 i 3 czyli spłukujemy cały samochód zimną wodą bardzo dokładnie ze wszystkim zakamarków możemy tutaj zbliżyć się do lakieru ponieważ większość piasku, brudu zostało już rozpuszczone przez aktywną pianę.
 6. Szósty etap nakładamy zazwyczaj poziom ostatni na myjni bezdotykowej czyli nabłyszczanie/osuszanie samochodu z odległości ok 0.5m bardzo starannie od góry do dołu.
 7. Jeżeli chciałbyś poświęcić kolejne 2-3 minuty na dokładne umycie auta można użyć tkz. Quick Detailera (np. z firmy ADBL, Meguiars, RRCCustoms) lub innej firmy który bardzo ładnie wysuszy auto i nie pozostawi zacieków na lakierze, stosowanie w/w produkty zależy od firmy i dokładną instrukcje znajdziesz na opakowaniu.

INSTRUKCJA MYCIA AUTA W SKRÓCIE

 1. Płukanie – 1zł
 2. Pianowanie – 1zł
 3. Płukanie -1zł
 4. Pianowanie – 1zł
 5. Płukanie – 2zł
 6. Osuszanie – 1-2zł

Łączny koszt mycia auta : 7zł (kombi +1zł)

Pamiętaj aby po nałożeniu powłoki ceramicznej lub powłoki kwarcowej raz na 2/3 tygodnie zawitać w Myjni ręcznej gdzie dokładnie umyją twój samochód, a raz na 6 miesięcy przyjechać do nas na przegląd powłoki.

Ptasie odchody, muchy zmywaj z auta bardzo szybko i nie pozostawiaj na pełnym słońcu ponieważ mogą uszkodzić lakier bezbarwny nieodwracalnie.

Można dodatkowo dokupić różne akcesoria do mycia auta np.: Ręcznik do osuszania auta, Qucik Detailer do nabłyszczania samochodu, Szczotka do mycia felg oraz Rękawicę do bardzo porządnego mycia auta, wybór należy do Ciebie.

Lista polecanych myjni przeze mnie:

 • RS Myjnia ul. Kombatantów 4, Biaystok
 • Myjnia Samoobsługowa ul. Wasilkowska 40, Białystok
 • Myjnia Samoobsługowa ul. Władysława Raginisa 1, Białystok

oraz wszystkie Myjnie gdzie jest Aktywna Piana z Pianownicy

PAMIĘTAJ ! NIE UŻYWAM SZCZOTEK KTÓRE SĄ DOSTĘPNE NA MYJNI!