ul. Konrada Wallenroda 10, 15-132 Białystok, Polska
+48 722-143-568
LuxcarBialystok@gmail.com

Instrukcja Mycia Samochodu w 6 Krokach!

Instrukcja Mycia Samochodu w 6 Krokach!

Instrukcja mycie samochodu należy stosować po wykonaniu korekty lakieru, położeniu powłoki zabezpieczającej na lakier.

 1. Pierwszy etap to spłukiwanie samochody czystą wodą bez detergentów z maksymalnym ciśnieniem 100 barów, spłukiwanie zaczynamy od góry do doły z odległości ok 1m, bardzo ważne żeby nie wykonywać spłukiwania z bliska ponieważ możemy porysować lakier przez uderzenie wody o lakier na którym jest piasek, brud.
 2. Drugim etapem jest położenie Aktywnej Piany na samochód. Tą czynność nakładamy z bliskiej odległości zaczynając od DOŁU do GÓRY nigdy na odwrót, czekamy ok 2-3 minuty w zależności od gęstości piany tak aby piana całkowicie rozpuściła się i zaczęła ściekać z lakieru.
 3. Trzeci etap powtarzamy etap pierwszy, czyli spłukujemy samochód zimną wodą nie trzeba robić tego idealnie ponieważ będziemy znowu nakładać aktywną pianę na auto.
 4. Czwarty etap znowu powtarzamy etap drugi czyli nakładamy aktywną pianę, lecz czekamy tylko 1-2 minuty.
 5. Piąty etap mycia to znowu powtórka z etapu 1 i 3 czyli spłukujemy cały samochód zimną wodą bardzo dokładnie ze wszystkim zakamarków możemy tutaj zbliżyć się do lakieru ponieważ większość piasku, brudu zostało już rozpuszczone przez aktywną pianę.
 6. Szósty etap nakładamy zazwyczaj poziom ostatni na myjni bezdotykowej czyli nabłyszczanie/osuszanie samochodu z odległości ok 0.5m bardzo starannie od góry do dołu.
 7. Jeżeli chciałbyś poświęcić kolejne 2-3 minuty na dokładne umycie auta można użyć tkz. Quick Detailera (np. z firmy ADBL, Meguiars) lub innej firmy który bardzo ładnie wysuszy auto i nie pozostawi zacieków na lakierze, stosowanie w/w produkty zależy od firmy i dokładną instrukcje znajdziesz na opakowaniu.

INSTRUKCJA MYCIA AUTA W SKRÓCIE (ZRÓB SOBIE SCREENA)

 1. Płukanie – 2zł
 2. Pianowanie – 1zł
 3. Płukanie -2zł
 4. Pianowanie – 1zł
 5. Płukanie – 2zł
 6. Osuszanie – 1-2zł

Łączny koszt mycia auta : ok 10zł (kombi +1zł)

UWAGA – jeżeli myjnia posiada wstępny oprysk felg, lakieru należy wykonać jako pierwszą czynność.

Pamiętaj aby po nałożeniu powłoki ceramicznej lub powłoki kwarcowej raz na 2/3 tygodnie zawitać w Myjni ręcznej gdzie dokładnie umyją twój samochód, a raz na 6 miesięcy przyjechać do nas na przegląd powłoki.

Ptasie odchody, muchy zmywaj z auta bardzo szybko i nie pozostawiaj na pełnym słońcu ponieważ mogą uszkodzić lakier bezbarwny nieodwracalnie.

Nigdy nie myj samochodu na myjniach automatycznych (typu orlen, circle..)

Nie myj samochodu na myjniach bezdotykowych jeżeli temperatura spadnie poniżej -3C!

Można dodatkowo dokupić różne akcesoria do mycia auta np.: Ręcznik do osuszania auta, Qucik Detailer do nabłyszczania samochodu, Szczotka do mycia felg oraz Rękawicę do bardzo porządnego mycia auta, wybór należy do Ciebie.

PRODUKTY WSPOMAGAJĄCE MYCIE ORAZ UTRZYMANIE POWŁOKI CERAMICZNEJ W IDEALNYM STANIE POLECANE PRZEZ LUXCAR

ADBL VAMPIRE LIQUID DEIRONIZER

 1. Wstępne umycie bardzo zabrudzonych felg szamponem poprawi działanie produktu. Nie jest to jednak konieczne. Dla największej skuteczności możesz przed zastosowaniem ADBL Vampire umyć felgi z bieżących zabrudzeń ADBL Wheel Warrior i/lub ADBL APC.
 2. Rozpyl preparat na zanieczyszczoną powierzchnię. Czyszczona powierzchni musi być zimna i sucha.
 3. Wzrusz brud za pomocą pędzelka lub szczotki, możesz wykorzystać gąbkę lub odpowiednią rękawicę. Przy częstym myciu i umiarkowanym zabrudzeniu wzruszenie brudu nie będzie konieczne.
 4. Oczekaj 2-5 minut.
 5. Nie doprowadź do zaschnięcia na powierzchni.
 6. Dokładnie spłucz wodą pod ciśnieniem.


ADBL Ceramic QD to produkt niezwykle prosty w aplikacji. Oparty na polimerach krzemowych z cząsteczkami wielkości nano. Roztwór z dużą zawartością SiO2 posiada silną przyczepność do lakieru, tworzyw sztucznych oraz szkła.

Doskonale wypełnia drobne nierówności powłok lakierniczych podnosząc ich połysk. Nie burzy naturalnych właściwości powłok. Jako samodzielne zabezpieczenie tworzy wodoodporną, hydrofobową warstwę.

Sposób użycia: 

 • Wstrząśnij produkt przed użyciem,
 • Aplikuj produkt na suchy, czysty i chłodny lakier lub bezpośrednio na szmatkę,
 • Wykonaj 1-2 strzały z atomizera na dany element,
 • Rozprowadź szmatką z mikrofibry i wypoleruj drugą suchą szmatką,

ADBL Beetle Juice Squezzer Fast And Easy Bug Remover to skuteczny preparat do usuwania owadów z karoserii i szyb samochodu.

Preparat rozpuszcza a następnie usuwa pozostałości po owadach, ptasie odchody oraz soki z drzew. Tym samym zapobiega powstawaniu wżerów i przebarwień powstających na skutek działania enzymów rozkładających pancerze owadów. 

Preparat jest szybki i łatwy w użyciu. Wystarczy rozpylić produkt punktowo na zabrudzenie, odczekać 30 sekund aby preparat zaczął działać, a następnie spłukać wodą. 

Uwaga! Przed użyciem wstrząsnąć. Stosować na nienagrzaną powierzchnię. 


ADBL Tangy – to szampon do mycia karoserii o kwaśnym odczynie pH. Świetnie sprawdza się przy myciu pojazdów zabezpieczonych powłokami ceramicznymi, kwarcowymi, woskami, jak i niezabezpieczonymi.

Sposób użycia:

 • Nanieś pianę aktywną na pojazd
 • Spłucz dokładnie wodą
 • Nalej 50 ml ADBL Tangy do 10L wiadra oraz uzupełnij wodą
 • Umyj ręcznie pojazd za pomocą ADBL CARE MITT lub ADBL PROMITT
 • Dokładnie spłucz pojazd dokładnie wodą

ADBL BONNET
Łatwy i bezpieczny w użyciu produkt przeznaczony do czyszczenia podsufitki oraz odświeżania materiałowej tapicerki i dywaników. Nowoczesne składniki czyszczące usuwają zanieczyszczenia nie wpływając na jakość barw oraz fakturę tekstyliów. Nie wymaga wypłukiwania. Wygodna, gotowa do użycia formuła o świeżym zapachu.

Sposób użycia:

1. Gotowy do użycia.

2. Odkurz czyszczoną powierzchnię.

3. Nanieś ADBL BONNET na szczotkę lub mikrofibrę.

4. Przeszoruj lub przetrzyj powierzchnię.

5. Osusz za pomocą ADBL GOOFER.


ADBL Leather Cleaner

Skuteczny i łatwy do rozprowadzenia środek czyszczący skórę. Stworzony w oparciu o naturalne składniki czyszczące jest całkowicie bezpieczny dla wierzchniej warstwy skóry. Tworzy stabilną pianę, która pozwala na długą pracę bez przemaczania oraz dokładnie odtłuszcza powierzchnie nie powodując jej wysuszenia. Produkt można rozcieńczyć z wodą demineralizowaną w stosunku 1:1.


ADBL Leather Conditioner preparat do Konserwacji Skóry

Profesjonalny preparat przeznaczony do konserwacji skórzanej tapicerki samochodowej. Nowoczesna formuła środka ADBL skutecznie zabezpiecza powierzchnie ze skóry, nadając jej odpowiednią miękkość i gładkość. Środek do konserwacji tapicerki skórzanej ADBL ma znakomite właściwości ochronne. Preparat o pojemności 500 ml zapobiega pękaniu skóry oraz jej wysychaniu. Nie nabłyszcza on mocno skóry, lecz znacznie ją odżywia i przyciemnia. Gotowy do użycia preparat Leather Conditioner pozostawia na pielęgnowanej powierzchni delikatny zapach skóry. Środek marki ADBL jest odpowiedni do konserwacji skór jasnych i ciemnych.


ADBL BLACK WATER TIRE SPRAYABLE DRESSING

Szybki i łatwy w użyciu. Stworzony z myślą o oponach, jednak znajdujący zastosowanie przy zabezpieczaniu wielu innych elementów gumowych, plastikowych czy winylowych.

Przywraca blask wyblakłym powierzchniom. Nadaje nie tylko wspaniały wygląd, ale również chroni. Wnikając głęboko w strukturę powierzchni czyni ją odporną na działanie promieni słonecznych, zanieczyszczeń drogowych oraz soli.

Przeciwdziała utracie kolorów oraz degradacji materiałów. Niezastąpiony w konserwacji gumy. Posiada właściwości hydrofobowe oraz spowalniające osadzanie się brudu. Dzięki temu opony dłużej pozostają czyste i błyszczące. Bardzo wydajny i wielozadaniowy.


ADBL MATT MAX PLASTIC & VINYL PROTECTANT 500ml

Preparat do pielęgnacji kokpitu i innych elementów plastikowych wewnątrz samochodu w nowej, ulepszonej formule. Idealnie rozwiązanie dla Ciebie, jeśli gustujesz w matowym wykończeniu wewnętrznych plastików po użyciu dressingu. Zapewnia właściwości antystatyczne oraz przyjemny zapach.

 • Pozostawia matowe wykończenie nawet na naturalnie błyszczących strukturach.
 • Nadaje mocne przyciemnienie
 • Posiada doskonałe właściwości kryjące.
 • Posiada filtry UV i antystatyczne dzięki czemu chronimy plastiki przed płowieniem a powierzchnia mniej się kurzy.
 • Produkt hydrofobowy więc nie ma strachu o zacieki na boczkach drzwi w okresie jesienno zimowym.
 • Idealny dla wymagających, gładkich powierzchni. 

Poorboy’s World Natural Look Dressing

Preparat w formie kremu, gęsta konsystencja i wysoka wydajność sprawiają, że produkt bez problemu aplikuje się na czyszczone powierzchnie.

Elementy plastikowe jak deska rozdzielcza, listwy drzwiowe narażone są na działanie wielu czynników zewnętrznych które mają niekorzystny wpływ na ich kondycję. Promienie UV, woda, piasek, kurz czy w końcu różne środki pielęgnacyjne stosowane wcześniej, z czasem mogą powodować płowienie i wysychanie elementów plastikowych, winylowych i gumowych. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego dressingu, który pomoże odżywić i zabezpieczyć daną powierzchnię.

Zgodnie z ideą produktów Poorboy’s World , Natural Look jest stworzony na bazie wody, nie zawiera szkodliwych chemikaliów i niebezpiecznych toksyn przez co nie niszczy powierzchni.

 • Doskonale czyści m. innymi skórę, winyl, plastik, gumę
 • Chroni powierzchnię, zapobiega utracie „koloru”
 • Nadaje zdrowy, matowy i pełen wigoru wygląd powierzchni
 • Pozostawia bardzo miły zapach
 • Nadaje się szczególnie do zadaszenia kabrioletów
 • Szybko schnie i nie pozostawia lepkiej i tłustej powierzchni

IPA TENZI CLEANER

Środek typu „mist & wipe” do nadania przejrzystości powierzchni oraz usuwania delikatnych zanieczyszczeń, takich jak kurz, ślady palców itp. Formuła przygotowuje powierzchnię do aplikacji zabezpieczenia. 

Sposób użycia:

Nanieść bezpośrednio na powierzchnię lub na szmatkę.
Równomiernie rozprowadzić przy użyciu miękkiej szmatki i wypolerować do sucha używając lekkiego nacisku.


ADBL Chick – to bardzo delikatna mikrofibra do najbardziej wymagających zadań. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii posiada unikalną strukturę włókien. Doskonale nadaje się do docierania wosków lub dressingów na najdelikatniejszych powierzchniach samochodu.

Rozmiar: 40 x 40 cm

Gramatura: 300 gsm


ADBL Goofer Towel – to ręcznik waflowy stworzony w celu czyszczenia powierzchni szklanych. Używając jej w połączeniu z ADBL Glass Cleaner powierzchnia szyb będzie krystalicznie czysta i bez smug. 

Rozmiar: 35×35 cm

Gramatura: 500 gsm 


ADBL PUFFY TOWEL XL – Ręcznik

HIGH-QUALITY EXTRA LARGE FLUFFY MICROFIBER TOWEL
Niezwykle puszysta mikrofibra o długim, mięsistym włóknie. Idealna do docierania wszelkiego rodzaju wosków na najdelikatniejszych lakierach. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz absolutnej delikatności. Dzięki specjalnej strukturze włókien ADBL PUFFY TOWEL świetnie się sprawdzi we wnętrzu auta podczas docierania dressingów do tworzyw sztucznych lub podczas prac polerskich przy usuwaniu nadmiaru past z lakieru pomiędzy kolejnymi etapami polerowania.


FX PROTECT Royal Coral – jeśli wciąż masz problem ze znalezieniem idealnej fibry, która będzie miała wszystkie cechy potrzebne do bezpiecznej i skutecznej pracy z powłokami – to właśnie ten produkt spełni wszelkie Twoje oczekiwania!

To bezkrawędziowa mikrofibra skonstruowana z zamkniętej pętli o splocie perłowym! Co to oznacza? Krótkie, gęsto tkane włókna zwiększają sztywność mikrofibry, dzięki czemu nadaje się ona do pracy przy najdelikatniejszych powierzchniach. Jej gładka struktura, oraz odpowiednia gramatura 320g/m2 zmniejszają tarcie do minimum, co przekłada się na bezpieczne użytkowanie bez ryzyka zarysowania powierzchni.

Mikrofibra charakteryzuje się również wysoką absorpcją wody, idealnie sprawdzi się do pracy na mokro. Nie pozostawia smug oraz uporczywych mikro włosków na czyszczonych powierzchniach. 


VIKAN szczotka do felg

Profesjonalna szczotka do czyszczenia felg, z miękkim włosiem oraz drutem, pokrytym gumą dzięki czemu chroni felgę przed zadrapaniami. Dzięki specjalnej konstrukcji pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Odporność na działanie temperatur do +60°C. oraz substancji chemicznych.


WORK STUFF Detailing Brushes to jedne z najlepszych pędzelków detailingowych dostępnych na rynku! Możesz używać ich do czyszczenia wnętrz (wnęki, plastiki, trudno dostępne miejsca) oczywiście 1 przeznacz do czyszczenia felg i 1 do czyszczenia plastików zewnętrznych w aucie (grill, wneki)


Lista polecanych myjni w Białymstoku

 • Myjnia Samoobsługowa ul. Wasilkowska 40, Białystok
  ZALECANA MYJNIA PRZED PRZYJAZDEM DO NAS! KLIKNIJ I KIERUJ MNIE NA MYJNIE – > MAPA <-
 • Myjnia Samoobsługowa ul. Władysława Raginisa 1, Białystok
 • Myjnia Samoobsługowa Independent ul. Wierzbowa 8, Białystok
 • Myjnia Samoobsługowa RS Myjnia ul. Kombatantów 4, Biaystok
 • Myjnia Samoobsługowa Moto Spa ul. Pomocna, Białystok (na przeciwko Bungge)

oraz wszystkie Myjnie gdzie jest Aktywna Piana z Pianownicy

PAMIĘTAJ ! NIE UŻYWAJ SZCZOTEK KTÓRE SĄ DOSTĘPNE NA MYJNI!